Mleko - pić czy nie pic?

Ciekawe zjawiska, odkrycia, nowe technologie

Moderator: Grom

Mleko - pić czy nie pic?

Postprzez LucyLu » 08 mar 2009, 18:53

Zawarte w mleku składniki powodują uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych człowieka.

Pij mleko, będziesz wielki jak Kayah albo Bogusław Linda - przekonują reklamy. Guzik prawda. Krowie mleko to nie przepis na karierę dla dziecka, ale na jego kłopoty.
- Medycyna bierze dziś udział w jednym z największych oszustw ostatniego stulecia. Jest na usługach koncernów, którym nie zależy na zdrowiu dzieci, tylko na pieniądzach. Lekarze nabrali wody w usta, bo tak jest bezpieczniej.
:| - Mleko, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie wzmacnia kości, tylko je osłabia. Zawarte w nim białko wypłukuje wapń z organizmu. Mleko krowie to najlepszy przepis na wózek inwalidzki .
- Jeśli wierzymy, że mleko to źródło wapnia chroniącego przed osteoporozą (osłabieniem kości), musimy pamiętać, że osteoporoza jest najbardziej rozpowszechniona w regionach świata o wysokim spożyciu mleka, np. w Europie Północnej, Kanadzie i USA.
Mleko krowie nie jest dobrze przyjmowane przez ludzki organizm. Tego argumentu nie odpierają nawet zagorzali jego zwolennicy.
- Nietolerancja laktozy to poważna i, niestety, częsta komplikacja. Sam też mleka nie toleruję - przyznaje nawet Waldemar Broś, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Spółdzielni Mleczarskich.
- Objawy nietolerancji mleka mogą ujawniać się nawet po latach - twierdzi dietetyczka.

niezłe?

co prawda wiem, że tak jest ale mleko lubię i pić bedę <haha>
Obrazek
If you live to see another day, take another breathe, make it life or death.
LucyLu
Pasjonat
Najsympatyczniejszy user (1) #3 wszystkich postów (1)

Kasa: 0.33
Bank: 0.00
LucyLu

Re: Mleko - pić czy nie pic?

Postprzez KySiO » 08 mar 2009, 19:06

ja piję mleko prawie codziennie z płatkami - i do czego mnie to doprowadziło ? do 3 operacji i następna przede mną najprawdopodobniej -.-
KySiO

Kasa: Zamknięty
Bank: Zamknięty

Postprzez Nithaela » 08 mar 2009, 19:10

KySiO napisał(a):ja piję mleko prawie codziennie z płatkami - i do czego mnie to doprowadziło ? do 3 operacji i następna przede mną najprawdopodobniej -.-

przestań pić. :D
"...Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby..."

"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House
Nithaela
Początkujący

Kasa: 27.35
Nithaela

Postprzez Warda » 08 mar 2009, 19:10

Ja kiedys jadlem platki po 2/3 razy dziennie :D ale teraz troszke przystopowalem. Naprawde KySiO miales operacje jakies? xD
Warda
Rozmowny

Kasa: 29.26
Warda

Postprzez Nithaela » 08 mar 2009, 19:16

Warda napisał(a):Ja kiedys jadlem platki po 2/3 razy dziennie :D ale teraz troszke przystopowalem.

też tak jadłam. ale przez miesiąc tylko. :D
Warda napisał(a):Naprawde KySiO miales operacje jakies? xD

miał.
"...Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby..."

"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House
Nithaela
Początkujący

Kasa: 27.35
Nithaela

Postprzez Simao » 08 mar 2009, 19:21

pić i nie przestawać.
Zaskakująca teza z którą spotykam się pierwszy raz i trudno mi uwierzyć w taki pic. Zdecydowanie bardziej wierze w zbawienny wpływ mleka na moc kości a teoria z białkiem wypłukującym wapń jest co najmniej dziwna. To zapytam w sposób odwrotny co mamy jeść żeby mieć mocniejsze kości? Zawsze było, że przetwory mleczne.. sery, jogurciki. W większości źródeł pisze, że na pierwszym miejscu zawsze mleko.. i to wiem od piaskownicy.
Zapewne zaraz naukowcy dojdą do wniosku, że woda wypłukuje jakieś minerały z organizmu i będziemy pić sztuczne "zdrowe" syntetyki.

Pije mleko i nie mam przez to problemów!
Simao
Rozmowny
Najsympatyczniejszy user (1)

Najlepszych wyników: 1
Kasa: 28.45
Simao

Postprzez Skrzynia » 08 mar 2009, 19:27

Zgadzam się z przedmówcą. Cały problem z podobno szkodliwym mlekiem sprowadza się do chemicznie modernizowanego mleka. Wszystkie przetwory mlecznopodobne,w któych znajdąją się różnego rodzaju świństwa są zaiste szkodiwe. Natomiast czyste mleko, pochodzenia zwirzęcego ma pozytywny wpływ na nasz organizm...
Skrzynia
Bywalec

Kasa: 30.00
Skrzynia

Postprzez LucyLu » 08 mar 2009, 19:41

Wiki : Podpuszczka- enzym potrzebny do trawienia kazeiny,białka wystepującego w mleku, występuje również w żołądku człowieka, ale jedynie w okresie niemowlęcym, zanika u dzieci około trzeciego roku życia - powoduje denaturację białka z mleka matki. Katalizuje rozkład rozpuszczalnego kazeinianu wapnia do nierozpuszczalnego parakazeinianu (twaróg), który jest następnie trawiony pepsyną.
Tak więc z wiekiem enzym ten zanika, ale uczyłam sie na biologii że nieprzerwane picie mleka od dziecka powoduje, że zanika wolniej.
więc to raczej nie bajka, nie dowód że szkodliwe ale dowód że nic z picia oprócz samej przyjemności nie mamy :) teraz juz musimy być skazani na przemysł, który przetworzy nam to mleczko w jogurcik albo serek, skoro nasz zoładek juz tego nie może :)
Obrazek
If you live to see another day, take another breathe, make it life or death.
LucyLu
Pasjonat
Najsympatyczniejszy user (1) #3 wszystkich postów (1)

Kasa: 0.33
LucyLu

Postprzez Simao » 08 mar 2009, 20:01

Mleko przetworzone z dodatkowymi domieszkami dobrze przyswajalnych witamin.. przedłużanie daty ważności do spożycia. Cokolwiek poprzez dodanie jakiś dodatków można sobie napytać biedy. Ja jestem neutralny do tego typu unowocześnień ale wydaje mi się, że na dłuższą metę nie oszukamy natury. Teraz wszytko będzie w jak najlepszym porządku ale za kilkanaście lat mogą wyniknąć problemy.
Simao
Rozmowny
Najsympatyczniejszy user (1)

Najlepszych wyników: 1
Kasa: 28.45
Simao

Postprzez Taliban » 08 mar 2009, 20:03

Ja lubię i piję...bardzo wzmocniło mi to kości po pewnej przygodzie.
Obrazek
Taliban
Pasjonat
#2 arcade (1)

Najlepszych wyników: 11
Kasa: 1.02
Taliban
Roundup

Następna strona

Powrót do Nauka