The tall ships' Races 2009

Bieżące wydarzenia, wypadki, katastrofy i afery, wszystko co dzieje się w kraju i za granicą

Moderator: Astral

The tall ships' Races 2009

Postprzez PuFa » 04 lip 2009, 21:14

Zlot żaglowców. Kto z was był ?
Wiem że nn był już się chwalił :D
Ja byłem. W sumie było fajnie ale to już 3 zlot który odwiedziłem i wszystko to samo co kiedyś tylko tłok 20 razy większy...
No i na jeden żaglowiec wstęp płatny. Potem wrzuce zdjęcia

W zlocie The Tall Ships' Races 2009 Gdynia uczestniczyć będą następujące żaglowce klasy A (czyli te największe):
- rosyjski Sedov - czteromasztowy bark, największy żaglowiec szkolny świata;
- gdyńska biała fregata - Dar Młodzieży oraz jego rosyjski brat bliźniak Mir;
- gdyńska barkentyna Pogoria;
- brytyjski Lord Nelson - jedyny w świecie żaglowiec przystosowany w pełni do integracyjnych rejsów z załogantami o ograniczonej sprawności ruchowej;
- niemiecki trzymasztowy bark Alexander von Humboldt - jeden z najlepiej rozpoznawalnych w świecie żaglowców - dzięki swojej zielonej kolorystyce żagli i kadłuba;
- holenderska barkentyna Thalassa i ubiegłoroczny debiutant w regatach The Tall Ships' Races - Morgenster;
- norweska fregata Christian Radich, często - z racji podobnej sylwetki - porównywany do Daru Pomorza;
- najmniejsza, a mimo to, według opinii wielu, najpiękniejsza fregata świata - duński Georg Stage;
- niemieckie Grossherzogin Elisabeth i Roald Amundsen;
- piękny norweski Sorlandet;
- dawno niewidziany na trasach regatowych rosyjski szkuner Yunyi Baltiets;
- wierna replika okrętu cara Piotra Wielkiego - rosyjski Shtandart;
- szwedzki bryg Tre Kronor Af Stockholm;
- holenderska Astrid oraz niezwykle szybki szkuner Eendracht;
- polski bryg ze Szczecina Fryderyk Chopin oraz żaglowiec flagowy Polskiego Związku Żeglarskiego Kapitan Głowacki;
Obrazek
PuFa
Pasjonat
Wakacyjny konkurs (1) #1 wszystkich postów (1)

Najlepszych wyników: 4
Kasa: 36.33
Bank: 3.00
Pufcik
a co to

Re: The tall ships' Races 2009

Postprzez Astral » 05 lip 2009, 14:30

Ja byłem, ale dziś dopiero. Nie można było zwiedzać żaglowców, bo już odpływały, ale byłem na nich parę lat temu.
Generalnie to szaleństwo w Gdyni, aż tylu ludzi sie nie spodziewałem... Do pociągów wsiąść się nie dało, całe ulice ludźmi zawalone, masakra... oby na jarmarku tyle nie było, bo i tak oszaleć można
Astral
Pasjonat

Najlepszych wyników: 2
Kasa: 27.30
Bank: 0.00
Astral

Postprzez PuFa » 05 lip 2009, 14:41

A ja dziś nie byłem :| A chciałem bardzo zobaczyc jak wypływają i kilka dobrych fot pstryknąć bo stojące beznadziejnie wyglądały. Ostatecznie zrobiłem odemnie z plaży ale kiepsko to wyszło :( Dużo z nich nie miało rozwiniętych żagli. Dar młodzieży ładnie wyglądał ale za nim na plaże wyszedłem to już dupą był odwrócony.
I Dar Pomorza na holu wyciągnęli <hura>
http://www.tvn24.pl/0,1608286,0,1,parad ... omosc.html
Obrazek
PuFa
Pasjonat

Pufcik
a co to

Postprzez Muzyk » 05 lip 2009, 20:26

Ja byłem rok temu. Pierwszego dnia jak jechałem na wakacje do Władysławowa to 5 godzinek i jadłem przepyszny obiadek na skwerze kościuszki. I następnego dnia, ale to przyjechałem z rodzinką o 5, bo z portu odpływał jeszcze wielki prom. Później się zwiedzało. :]
Obrazek
Muzyk
Rozmowny
#1 arcade (1)

Najlepszych wyników: 13
Kasa: 3.70
Bank: 4.43
Muzyk
Muz

Postprzez nn » 06 lip 2009, 13:20

Mi się nie podobało. Statki na horyzoncie, nic więcej. A osób od cholery, o 2 nie dało się jeszcze do autobusy wejść (2 dni temu, nie wiem jak wczoraj było).
nn
Bywalec

Najlepszych wyników: 2
Kasa: 14.85
Bank: 0.00

Postprzez PuFa » 07 lip 2009, 23:35

Po płynęły w niedziele
O zlocie bło nawet w Chinach :D
Obrazek
Żałuje że rano się nie spakowałem i do Orłowa na Klif nie pojechałem rowerem. Miałbym teraz naprawdę dobre zdjęcia. A tak to Bu
"Pogoria" miała wypadeczek :| Połamały się trzy maszty
http://www.tvn24.pl/-1,1608623,0,1,wiat ... omosc.html
Jeszcze podczas zlotu ktoś puścił balon z palącym się sznurkiem i się niby palił ale ugasili. Wiadomości z telewizji. A na stronie tvn piszą że to była raca i się wypalił... tvn suck błędne informacje wysłali. Żagiel zmieniono bo Sedow jest zaopatrywany w stoczni Gdańsk i mu przywieźli
Obrazek
PuFa
Pasjonat

Pufcik
a co to

Powrót do Aktualności