LOST Online - internetowa gra LOST Zagubieni

Aktualnie w Internecie możemy spotkać masę gier przeglądarkowych. Większość jest jednak bardzo schematyczna i polega na bezmyślnym klikaniu w te same opcje. Wśród tej różniącej się tylko "opakowaniem" górze opartych na tych samych schematach grach zdecydowanie wyróżnia się lost-online.pl.

Sama gra bazuje na jednym z najpopularniejszych seriali w ostatnich latach - Lost Zagubieni. Razem z serialowymi bohaterami przenosimy się na tajemniczą wyspę i możemy odkrywać jej tajemnicę. Swoje życie na bezludnym zakątku świata możemy poprowadzić na wiele możliwych sposobów (nie mówiąc już o naszym "poprzednim" życiu - tu mamy możliwość wybrania zawodu, dzięki któremu w bardzo delikatny sposób ukierunkujemy swoją postać). Z serialu powinniśmy zapamiętać, że czyha tu na nas wiele niebezpieczeństw - dlatego na początku lepiej nie zapuszczaćsię w długie samotne wyprawy po dżungli. Jeśli nie samotne, to potrzebujemy towarzyszy i tu pojawia się opcja założenia lub dołączenia do istniejącej drużyny. Dzięki członkostwu mamy ułatwiony kontakt z innymi członkami, a także możemy liczyć na ich ewentualną pomoc. Drużyna jest też niezbędna do prowadzenia walk. Wróćmy jednak do odkrywania tajemnic obszarów wyspy. Jednym z fenomenów, zwykle nie spotykanym w tego typu grach, jest możliwość poruszania się po wyspie, krok po kroku. Cała wyspa jest podzielona na pojedyncze obszary takie jak góry, dżungla, plaża, czy ocean (a także terytoria pośrednie jak np. plaża znajdująca się blisko dżungli). I tu pojawia się prawdziwa gratka dla fanów. Oprócz "zwykłych obszarów" znajdują się także miejsca rodem z serialu Lost Zagubieni - stacje tajemniczej Dharmy, miejsca zamieszkiwane przez Innych, czy znanych wszytkim rozbitków. W takich lokacjach spotkać możemy wiele przydatnych (również znanych z serialu) przedmiotów bardziej lub mniej przydatnych do przeżycia na tajemniczej wyspie.

Wartą zauważenia sprawą są sami pasażerowie lotu 815. Gracze mogą porozmawiać z Sawyerem, Jackiem, czy Kate, wymieniać się z nimi przedmiotami, a także wypełniać pewne misje, odrębne dla każdej postaci. Wróćmy jednak do drużyn. Ich głównym celem jest zdobycie dominacji na wyspie poprzez pokonywanie innych internetowych rozbitków. Drużyny łączą się w grupy - proces ten można nazwać po prostu rozejmem. Nie walczą wtedy ze sobą, a prowadzą wspólną walkę przeciwko swoim wrogom. Pośród wielu innych, jedną z korzyści należenia do tych organizacji są dwa dodatkowe miejsca - obóz drużyny i obóz grupy, które po rozbudowaniu starają się ułatwić pobyt na wyspie. Możemy więc trenować nasze umiejętności strzeleckie (nieoceniona pomoc w czasie walk), czy też z większym powodzeniem ugotować smaczną potrawę.

Oprócz samej gry, na użytkowników czeka forum, gdzie można się wymieniać opiniami dotyczącymi odcinków serialu Lost, teorii, tudzież innych ciekawych spostrzeżeń. Znaleźć tu także można linki do nowych odcinków Zagubionych, aby każdy z fanów mogł szybką zapoznać się z treścią ulubionej historii rozbitków. Serwis lost-online jest obowiązkową pozycją dla każdego fana serialu. Jedyną wadą jest tu nie taki mały procent nieogarniających użytkowników. Nie ma więc na co czekać, tylko się rejestrować. Drugi sezon gry startuje bowiem już 14 lutego tego roku.

Do zobaczenia w grze.

[Yona]

  • Sponsorzy
    Aktualnie w Internecie możemy spotkać masę gier przeglądarkowych. Większość jest jednak bardzo schematyczna i polega na bezmyślnym klikaniu w te same opcje. Wśród tej różniącej się tylko "opakowaniem" górze opartych na tych samych schematach grach zdecydowanie wyróżnia się lost-online.pl...

    Czytaj dalej
cron